Naciśnij ESC aby zamknąć

Zgubiło go P2P, przy okazji wkopie znajomych

Zarzut rozpowszechniania nielegalnego oprogramowania usłyszy 25-letni student, mieszkaniec Zielonej Góry. Za pośrednictwem Internetu udostępniał innym osobom program komputerowy, wart ok. 400 zł.

Policjanci Wydziału PG Komendy Wojewódzkiej policji w Gorzowie Wlkp. od pewnego czasu obserwowali internetowe poczynania studenta. Ustalili, że za pośrednictwem sieci P2P (peer-to-peer) udostępniał wart ponad 400 zł. program do nawigacji satelitarnej. Dodatkowo na założonym specjalnie do tego celu serwerze przechowywał i udostępniał inne oprogramowania, w tym pirackie wersje popularnych programów. Dostęp do tego serwera miały osoby przez administratora upoważnione.

Policyjne dochodzenie pozwoli ustalić, jakie osoby skorzystały z “atrakcyjnej” oferty zielonogórzanina.

Zgodnie z polskim prawem za nielegalne rozpowszechnianie oprogramowania studentowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialność karną poniosą również osoby, które oprogramowanie takie ściągnęły na swój komputer. Już samo posiadanie nielegalnego programu komputerowego, nawet bez czerpania korzyści finansowych z tego tytułu, jest karalne.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.