Naciśnij ESC aby zamknąć

Motion Picture Association of America kradnie kod

Bloger, który napisał swój własny system nazwany Forest Blog, zauważył ostatnio, że MPAA używa jego pracy. Organizacja złamała warunki jego licencji poprzez usunięcie wszystkich linków do jego strony Forest Blog, nie odwdzięczając mu się w żaden inny sposób.

Patrick Robin, 29-letni twórca stron internetowych z Wielkiej Brytanii jest twórcą blogowej platformy opartej o język ASP (tworzony i wspierany przez Microsoft), która nazywa się Forest Blog. Dystrybuuje ją za darmo na podstawie licencji, mówiącej, że każdy kto jej używa musi umieścić link do jego strony, na której można ściągnąć FB. Jeżeli ktoś chce usunąć linki do jego strony, musi wykupić licencję. Osobista licencja kosztuje 10 funtów, a komercyjna kosztuje 25.

Wygląda na to, że MPAA uważa, że jest ponad “formalnościami” takimi jak licencje. Blog MPAA, który znajduje się pod adresem www.mpaa.org/blog_default.asp (obecnie wyłączony), używał oprogramowania Forest Blog, wycinając kod, który informował o autorze systemu i zawierał linki do niego. Patrick dowiedział się o tym przez przypadek, gdy odwiedził stronę MPAA.

Według Patricka nie jest niczym nowym, że ktoś używa jego oprogramowania w ten sposób. Chodzi tutaj raczej o to, że tym razem zrobiła to organizacja, której celem jest ochrona pracy i praw autorskich twórców materiałów. MPAA wciąż nie odpowiedziała na list, który został do nich wysłany, poruszający kwestię nielegalnego używania oprogramowania Patrick’a.

Źródło: Torrent.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.