Naciśnij ESC aby zamknąć

Zagrożony Internet Explorer

Przeglądarka stworzona przez Microsoft nie cieszy się dobrą opinią jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Kolejny raz Microsoft ostrzega przed błędem zagrażającym Użytkownikom IE. Tym razem luka związana jest z wadliwą kontrolką ActiveX w Snapshot Viewer.

Snapshot Viewer jest wtyczką do Internet Explorera, która umożliwia przeglądanie dokumentów Microsoft Office Access 2000, 2002 i 2003. Według oficjalnych informacji błąd dotyczy tylko i wyłącznie przeglądarki Internet Explorer. Inne aplikacji (w tym produkty z rodziny Office) są bezpieczne.

Użytkownicy Internet Explorera w środowiskach korzystających z Enhaced Security Configuration (Windows Server 2003 i 2008 ) nie są narażeni na ryzyko.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.