Naciśnij ESC aby zamknąć

Imagine Cup 2008 – Polacy na podium w dwóch kategoriach!

Microsoft ogłosił wyniki tegorocznej, szóstej już edycji konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup 2008. Drużyna Aero@Put z Politechniki Poznańskiej w składzie Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Jakub Pawłowski, Piotr Slęzak zajęła trzecie miejsce w kategorii “Embedded Development”! W specjalnej podkategorii “Interoperability Achievement Award” trzecie miejsce zajęła drużyna Together również z Politechniki Poznańskiej w składzie Dariusz Walczak, Marcin Wrzos, Piotr Sikora oraz Tomasz Nowak.

Zespół Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej zaprezentował wysoko oceniony przez jury w kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych projekt bezzałogowego helikoptera, który umożliwia efektywne badanie warunków atmosferycznych oraz poziomu zanieczyszczenia środowiska w wybranych miejscach na Ziemi.

Zwycięzcy Microsoft Imagine Cup 2008 pokonali w kolejnych etapach konkursu oraz rozgrywce finałowej ponad 200 tys. uczestników z przeszło 100 krajów. Tegoroczna rywalizacja odbywała się pod hasłem „technologii, które pomagają chronić środowisko”. Wyniki zostały ogłoszone dzisiaj w paryskim muzeum Luwr.

Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu zostali ogłoszeni podczas oficjalnej gali w paryskim muzeum Luwr, która zgromadziła uczestników, ich mentorów, jurorów, przedstawicieli mediów oraz licznych gości. W poszczególnych kategoriach miejsca na podium kolejno zajęli: Projektowanie Systemów wbud: 1.Singapur, 2.Chiny, 3.Polska; Projektowanie Oprogramowania: 1.Australia, 2.Słowacja, 3.Węgry; Algorytmy: 1.Ukraina, 2.Węgry, 3.Japonia; Fotografia: 1.USA, 2.Australia, 3.Chorwacja; Film Krótkometrażowy: 1.Korea, 2.Meksyk, 3.Kanada; Project Hoshimi, 1.Rosja, 2.Chiny, 3.Ukraina; Technologie Informatyczne: 1.Francja, 2.Rumunia, 3.Chiny; Projekt Interfejsu: 1.USA, 2.Kanada, 3.Francja; Tworzenie Gier: 1.Brazylia, 2.Belgia, 3.Korea

„Uczestnicy tegorocznej edycji, jak co roku, zaprezentowali niezwykle wysoki poziom udowadniając, że młode pokolenie nie tylko interesuje się największymi wyzwaniami ludzkości, ale również potrafi znaleźć kreatywne i skuteczne rozwiązania technologiczne, które pomogą nam w przyszłości stawić im czoło. Cieszymy się bardzo ze świetnych wyników Polaków, którzy znaleźli się na podium w dwóch kategoriach i po raz kolejny udowodnili swoją klasę i wysokie umiejętności” – powiedział Karol Wituszyński z polskiego oddziału Microsoft.

Źródło: ImagineCup 2008, Microsoft

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.