Naciśnij ESC aby zamknąć

Zabezpieczone nielegalne oprogramowanie

Policjanci z Mokotowa zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie, które wykorzystywała jedna z hurtowni przy ulicy Baletowej. W akcji uczestniczył biegły sądowy z zakresu informatyki. Szacunkowa wartość strat producentów oprogramowania to 10 tysięcy złotych.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą mokotowskiej komendy zapukali do drzwi jednej z hurtowni mieszczącej się przy ulicy Baletowej. Funkcjonariuszom towarzyszył biegły sądowy z zakresu informatyki. Z informacji operacyjnych uzyskanych przez policjantów wynikało, że w firmie użytkowane są komputery z nielegalnym oprogramowaniem.

Przypuszczenia potwierdziły się. Na dwóch komputerach użytkowanych w hurtowni zainstalowano pirackie wersje systemów operacyjnych, pakietów oprogramowania biurowego, programów antywirusowych i grę komputerową. Podczas przeszukania zabezpieczono łącznie 3 twarde dyski.

Straty poniesione przez producentów programów szacowane są na około 10 tysięcy złotych.

Właściciele firmy, którzy nie posiadali żadnych dokumentów mogących potwierdzić legalność zakwestionowanego sprzętu, poniosą odpowiedzialność przed sądem.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.