Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe narzędzie dla cyberprzestępców

Odkryto nowy zestaw do tworzenia szkodliwego kodu – Pinch 2 PRO Builder 2.6. Tego typu narzędzia nie są niczym nowym, jednak ten zestaw wyróżnia się wyjątkową łatwością obsługi.

Panda Software producent oprogramowania antywirusowego, opisuje w swoim blogu, jak łatwe jest budowanie za pomocą tego pakietu trojanów o dowolnych właściwościach. Choć narzędzia te nie są nowe, to paleta funkcji i przyjazny interfejs użytkownika wykraczają poza standardowe ramy crackerskiego toolkita.

Pinch Builder oferuje użytkownikowi możliwość wyboru programów, których hasła mają być wykradane przez trojana w zainfekowanym systemie. Są wśród nich ICQ, Trillian, Mozilla, Opera oraz różne wersje klienta FTP. Uzyskuje się również dostęp do haseł znajdujących się w chronionej pamięci systemu Windows. W tym przypadku można odczytać poufne preferencje Internet Explorera i Outlooka.

Komputer zainfekowany trojanem stworzonym w Pinch Builderze można przeobrazić w serwer proxy, a następnie używać go do przeprowadzania ataków i rozsyłania spamu na inne maszyny. Twórca może też jednym kliknięciem myszki wyposażyć swojego trojana w moduł backdoor lub IRC Bot.

Panda milczy na temat ewentualnej ceny narzędzia, jednak powinno ono kosztować dużo mniej niż wyceniany na 200 tysięcy € tak zwany Federalny Trojan.

Źródło: heise Security

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.