Naciśnij ESC aby zamknąć

Zaawansowany monitoring sieci z wykorzystaniem AC-2500

Allot Communications jest firmą przeprowadzającą szczegółowe testy technologii inspekcji pakietów, która zademonstrowała w tym tygodniu na konferencji Globalcomm nowe urządzenie AC-2500 dające dostawcom usług działów IT możliwość dogłębnej analizy, badania oraz identyfikacji setek aplikacji i protokołów, w tym również śledzenie i priorytetowanie określonego ruchu.

System stworzony został w celu pomocy Klientom przy tworzeniu klas oferowanych na różnych poziomach cenowych. Kluczowym jest produkt o nazwie NetXplorer, oferujący oprogramowanie do całościowego zarządzania siecią, śledzeniem ruchu, aplikacji czy planów działań usługi. NetXplorer wyposażony został również w funkcję programową alarmu do identyfikacji potencjalnej próby naruszenia ustalonej polityki bezpieczeństwa i włamania.

Produkt firmy Allot posiada bardzo efektywne wsparcie dla dużych i szybkich sieci, w których analizowany na bierząco (real-time) ruch dochodzi do 5 Gbit/s. Dzięki tego typu produktom dostawcy usług posiadają możliwość śledzenia zachowań na poziomie użytkowników końcowych sieci z jednoczesną możliwością ostrzegania menadżerów IT o wykrytym potencjalnie podejrzanym ruchu. Allot oferuje również narzędzia inspekcji pakietów dla większych firm, których zapotrzebowanie monitoringu ruchu może dochodzić nawet do 8 Gbit/s. Ceny produktów zależne są od wybranej konfiguracji.

Źródło:Dark Reading

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.