Naciśnij ESC aby zamknąć

Yahoo! Messenger multiple denial of service vulnerabilities

Kilka dni temu znaleźliśmy błędy w popularnym komunikatorze firmy Yahoo. Zdalne wykonanie kodu w przypadku tych błędów, szczęśliwie(?), nie było możliwe.
Błędy w bibliotekach PhotoShare oraz Bridge Yahoo, odpowiednio wykorzystane, prowadzą do denial of service. Obecnie analizujemy także jeszcze jedną cechę Yahoo! Messenger, którą postaram się w niedługim czasie opisać.

Równolegle, otrzymaliśmy odpowiedź z podziękowaniami od firmy Atmel, w której oprogramowaniu raportowałem jakiś czas temu kilka luk pozwalających na zdalne wykonanie kodu. W nabliższym czasie będzie można się spodziewać aktualizacji bezpieczeństwa.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.