Naciśnij ESC aby zamknąć

Wystartował blog “hackers @ microsoft”

Na stronach Microsoft-u pojawił się nowy blog “hackers @ microsoft”, znacznie odbiegający tematyką od innych obecnych w sieci blogów Microsoft. W blogu znajduje się na razie tylko jeden wpis, którego autor “techjunkie”, przedstawia cel powstania bloga: prezentowanie niektórych “białych kapeluszy” zatrudnianych przez korporację.

Microsoft od dawna zatrudnia hakerów, którzy próbują znaleźć luki i złamać zabezpieczenia wbudowane w jej oprogramowanie. Niestety bardzo rzadko publikowane są o tym informacje, ma to jednak ulec zmianie dzięki nowemu blogowi w którym pojawią się również między innymi informacje o tym, w jaki sposób hakerzy pomagają firmie…

“Prawdziwy haker jest kimś, kto pragnie poznać zasadę działania systemu. Microsoft umożliwił to w etyczny i legalny sposób.” – słowa pierwszej wiadomości napisanej na blogu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.