Naciśnij ESC aby zamknąć

Wyeliminowano błąd w WinAmpie

Wydano nową wersję popularnego odtwarzacza multimedialnego Winamp 5.5, która zawiera poprawkę eliminującą błąd przekroczenia zakresu liczby całkowitej w module służącym do przetwarzania danych zapisanych z użyciem bezstratnego formatu audio o nazwie FLAC.

Problem jest na tyle poważny, że po uruchomieniu odpowiednio spreparowanego pliku FLAC (Free Lossless Audio Codec) następuje przepełnienie bufora, dzięki któremu włamywacz może wykorzystać komputer użytkownika do wykonania dowolnego kodu. Wykryty błąd dotyczył wersji Winampa 5.35 Full. Specjaliści zalecają aktualizację do Winampa 5.5 albo ręczne usunięcie biblioteki libFLAC.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.