Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowa Samba

Deweloperzy Samby, darmowego serwera plików i drukarek, opublikowali wersję 3.0.26 swojego oprogramowania. Załatano w niej błąd, który pozwalał użytkownikowi zwiększenie swoich uprawnień. W pewnych okolicznościach użytkownik, za pomocą dodatków rfc2307 lub sfu “winbind nss info” mógł zostać przypisany do niewłaściwej grupy i uzyskać dzięki temu dodatkowe uprawnienia.

Luka ujawnia się tylko gdy używany jest Active Directory Services gdzie atrybuty grup dla RFC2307 i SFU nie zostały ustawione.

Błędy występują w wersjach Samby 3.0.25 do 3.0.25c. Oprócz nowej edycji oprogramowania, udostępniono również odpowiednie łaty.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.