Naciśnij ESC aby zamknąć

Wyciekły dane klientów serwisu Ashley Madiso

Hakerzy z grupy Impact Team, którzy włamali się na portal dla małżonków szukających romansów – AshleyMadison.com, zaczynają dzielić się skradzionymi danymi w Internecie. We wtorek udostępnili 9.7GB informacji związanych z kontami członków oraz loginy do ich portali społecznościowych. Jak ujawnił magazyn Wired, skradziono również dane kart kredytowych oraz inne szczegóły płatności.

Informacje upublicznione przez hakerów zawierają nazwiska, adresy oraz numery telefonów użytkowników, którzy zostali wybrani przypadkowo. Dodatkowo, znajdują się opisy, jakich partnerów użytkownicy dokładnie szukali.

W oświadczeniu wydanym we wtorek, właściciel strony, Avid Life Media, wyjaśnił, że właśnie toczy się śledztwo w sprawie przejęcia. Odpowiednie osoby na bieżąco monitorują sytuację, aby stwierdzić prawdziwość danych opublikowanych na stronie. Firma nadal zamierza poświęcać środki na załagodzenie sprawy. To wydarzenie zostało nazwane nielegalną akcją przeciwko poszczególnym członkom AshleyMadison.com oraz innym osobom, które angażują się w tego typu działania online. Włamywacze związani z akcją nazwali siebie sędziami moralności, szukając możliwości narzucenia jedynych właściwych wartości całemu społeczeństwu.

Hakerzy z Impact Team o wykradzeniu danych ponad 37 milionów klientów portalu AshleyMadison.com poinformowali w lipcu i zażądali, aby firma Avid Life Media zamknęła stronę razem z witryną EstablishedMen.com grożąc opublikowaniem danych w tym kompromitujących zdjęć. EstablishedMen.com to strona, która kojarzy piękne, młode kobiety ze starszymi, bogatymi mężczyznami.

Hakerzy nie wzięli na cel CougarLife.com, podobną stronę dla kobiet, pomagającą w kojarzeniu starszych kobiet z młodymi mężczyznami.

FBI w oświadczeniu poinformowało wczoraj o wszczęciu śledztwa w sprawie włamania.

Źródło: usatoday.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.