Naciśnij ESC aby zamknąć

Policja zatrzymała mężczyznę, który włamał się do Plus Banku

Jak informuje TVN24, policja zatrzymała hakera o pseudonimie “Polsilver“. Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa komputerowego i prania brudnych pieniędzy. Podejrzany Tomasz G. przyznał się do stawianych mu zarzutów, złożył wyjaśnienia, a także zadeklarował współpracę z policją. Śledztwo w tej sprawie, która jest rozwojowa – prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, nośniki pamięci, telefony komórkowe, karty SIM oraz pieniądze, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępstw.

Mężczyzna włamał się do Plus Banku, ujawniając dane kilkuset klientów w sieci, kolejnym jego krokiem było wymuszenie 200 tys. złotych w zamian za poufność i nieudostępnienie danych pozostałych klientów. Nie wiadomo, czy okup został wpłacony.

Policja nie chce ujawniać w jaki sposób udało się zatrzymać mężczyznę. – “[i]Mogę potwierdzić wyłącznie, że od 7 maja prowadzimy śledztwo dotyczące oszustwa komputerowego na szkodę Plus Banku[/i]” – powiedziała prokurator Renata Mazur, rzecznik prokuratury dla prawobrzeżnej Warszawy.

Źródło: tvn24.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.