Naciśnij ESC aby zamknąć

Wpadli z fałszywymi kartami płatniczymi

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie podejrzanym o to, że za pomocą sfałszowanych kart płatniczych wypłacali pieniądze z bankomatów. Policjanci zatrzymali parę na gorącym uczynku. Przy zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli 14 sfałszowanych kart płatniczych.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymali informacje o parze, która posługując się sfałszowanymi kartami płatniczymi, wypłacała pieniądze z bankomatów. Policjanci przygotowali zasadzkę, w którą na gorącym uczynku pod jednym z bankomatów wpadli oboje podejrzani.

Jak ustalili funkcjonariusze 29-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta weszli w posiadanie kart podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. Posłużyli się nimi przynajmniej kilkakrotnie między 16 a 19 października br, wypłacając pieniądze z bankomatów. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 14 sfałszowanych kart płatniczych.

Za posługiwanie się sfałszowanymi kartami płatniczymi zatrzymanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Para trafiła na 3 miesiące do aresztu.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.