Naciśnij ESC aby zamknąć

USA – największe źródło cyberataków

Jak informuje firma SecureWorks, komputery znajdujące się na terenie Stanów Zjednoczonych przeprowadziły w 2008 roku największą liczbę ataków. Jest ona dwukrotnie wyższa niż liczba ataków przeprowadzona z terytorium jakiegokolwiek innego państwa.

Pomiędzy styczniem a wrześniem aż 20.6 miliona ataków skierowanych przeciwko klientom tej firmy pochodziło z USA.

Na drugim miejscu uplasowały się Chiny z 7.7 milionem ataków. Kolejne w niechlubnej tabeli są Brazylia (166987) i Korea Południowa (162289).

Ataki przeprowadzane są w znakomitej większości przez komputery zainfekowane wcześniej przez cyberprzestępców.

“To powinno być ostrzeżeniem dla organizacji i osób indywidualnych. Oni nie tylko narażają własne maszyny, ale dają też przestępcom narzędzia, za pomocą których można atakować kolejnych użytkowników” – mówi Hunter King z SecureWorks.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.