Naciśnij ESC aby zamknąć

Wpadka Microsoftu

Komunikator Microsoft Windows Live Messenger przez kilka dni wyświetlał banner reklamowy, który mógł okazać się niebezpieczny dla użytkownika.

Reklama dotyczyła aplikacji Winfixer znanej także pod nazwami ErrorSafe oraz DriveCleaner. Program ten często instaluje się bez pozwolenia użytkownika i po instalacji wyświetla fałszywe ostrzeżenia o zagrożeniach wykrytych na komputerze i nakłania do zakupu programu, który pozwoli na pozbycie się problemów.

Microsoft potwierdził tę wiadomość i usunął szkodliwe reklamy. „Bardzo nam przykro z powodu tej niedogodności. Obecnie trwają pracę nad zmianą systemu reklamowego, by taki incydent więcej się nie powtórzył” – pisze Whitney Burk, przedstawiciel Microsoftu.

Jak dotąd program MSN Messenger i jego następca, Live Messenger uchodził za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów tego typu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.