Naciśnij ESC aby zamknąć

Szkolne hackerki aresztowane

Dwie nastolatki z Trenton w stanie Ohio zostały aresztowane za włamanie się na szkolną stronę internetową i dokonanie na niej zmian.

Licealistki jak się okazało nie wykazały się szczególnymi umiejętnościami bowiem pozyskały hasło na konto nauczycielskie.

Licealistkom najwyraźniej nie podobał się plan zajęć i postanowiły go nieco zmodyfikować. Mimo iż dyrektor oficjalnie ogłosił, że w poniedziałek lekcje zaczynać się będą godzinę później, nastolatki postanowiły uwolnić pierwszy dzień tygodnia od zajęć.

Szkolna strona internetowa zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących szkoły, jej pracowników oraz zajęć. Nastolatki skusiły się jednak wyłącznie o „drobne” zmiany w komunikacie dotyczącym przesunięcia zajęć.

Dostęp do zarządzania stroną posiada wyłącznie grono pedagogiczne, któremu prawdopodobnie hasło zostało wykradzione a następnie wykorzystane do własnych celów.

Informacje na stronie zostały poprawione a dwóm nastoletnim włamywaczkom postawiony został zarzut nieuprawnionego korzystania z zasobów serwisu szkolnego oraz włamania się do prywatnych zasobów.

Źródło: wide.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.