Naciśnij ESC aby zamknąć

Worldwide Mandriva Install Party 2007 (+zdjęcia)

W sobotę w Kielcach odbyło się Worldwide Mandriva Install Party 2007 – impreza promująca wolne oprogramowanie. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 16 w Wyższej Szkole Handlowej im. Bolesława Markowskiego a organizatorem była Kielecka Grupa Użytkowników Linuksa.

Worldwide Mandriva Install Party 2007

Początek spotkania to teoria i przekazanie ogólnej wiedzy o systemach linuxowych. Później nastąpiła prezentacja najnowszego Linuxa Mandriva 2007 oraz pokaz najciekawszych możliwości systemu. Nowa Mandriva korzysta z interfejsu KDE 3.5.4, bazuje na jądrze 2.6.17 i zawiera dodatkowo XFce 4.3.90.2 i GNOME 2.16. Najciekawszą nowością w 2007 są AIGLX i Xgl 3D – nowe, trójwymiarowe pulpity, które zrobiły duże wrażenie.

HACK.pl

HACK.pl

Później wszyscy przenieśli się do sali informatycznej, gdzie mogli sami przetestować możliwości systemu, każdy uczestnik Worldwide Mandriva Install Party 2007 dostał własną płytę linuxa.

HACK.pl

HACK.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.