Naciśnij ESC aby zamknąć

Tajemniczy atak na Narodowy Bank Australii

Cyberprzestępcy zaatakowali Narodowy Bank Australii (NAB – National Australia Bank).

Atak typu DoS spowodował, że klienci banku mieli problemy z połączeniem się z jego witryną internetową i logowaniem. Ani przedstawiciele banku, ani policja nie wiedzą dotąd, jaki był motyw ataku.

Megan Lane, rzecznik prasowa banku, poinformowała, że to kolejny podobny atak na jej firmę. NAB rozpoczął jednocześnie kampanię informacyjną, w ramach której ostrzega swoich klientów przed fałszywymi e-mailami. Przedstawiciele banku przypuszczają bowiem, że ataki DoS to wstęp do kampanii phishingowej, w trakcie której cyberprzestępcy będą usiłowali wyłudzić od klientów NAB-u szczegóły dotyczące ich kont internetowych.

“Sądzimy, że nadszedł czas, by przypomnieć naszym klientom, że nigdy nie pytamy ich o tego typu szczegóły” – powiedziała Lane.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.