Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie na witrynę Kaspersky’ego!

Jedna z największych firm produkujących pakiety zabezpieczające została zhakowana. Najprawdopodobniej haker o pseudonimie ‘Unu’ pochodzi z Rumuni. Przez 30 minut strona była bezbronna, można było pobierać za darmo klucze do wszystkich produktów!

Na dodatek haker ostrzegł o luce w zabezpieczeniach bazy danych SQL. Jest to o tyle kłopotliwe dla firmy, iż to włamanie było przeprowadzone jedną ze standardowych metod. Ewidentne zaniedbanie ze strony Kaspersky. To nie pierwsza taka wpadka w historii tego producenta.

Jak widzimy firma najpierw powinna się zabrać za ochronę własnych danych 🙂

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.