Naciśnij ESC aby zamknąć

Linuks KDE 4 czy Windows 7 ??

Na ciekawy pomysł wpadli dziennikarze z Sydney. Postanowili oni przeprowadzić pewien test wśród przechodniów. Zainstalowano Linuksa z nowym środowiskiem graficznym KDE 4. Pytano ludzi co to za system, a dokładniej jak Państwu podoba się Windows 7 ?.

Znaczna większość była zachwycona nowym systemem – twierdząc, że to wspaniały, ładny i wygodny w obsłudze Windows 7. Mało kto zorientował się iż jest to system Linuks. Jak widać Linuks nie odbiega wyglądem od Windowsa, a nawet przewyższa go niezawodnością.

Czyżby przyzwyczailiśmy się do loga Windows? Na to wygląda. Microsoft mając duża władzę narzuca wiele rozwiązań i standardów, bardzo blokując wybicie się konkurencji. Miejmy nadzieję, że Linuks zostanie zaakceptowany przez wielu użytkowników, potrzebna jest tylko promocja, aby pokazać jak dużo potrafi ten system.

Poniżej link do filmu z testem:

http://www.zdnet.com.au/insight/software/soa/Is-it-Windows-7-or-KDE-4-/0,139023769,339294810,00.htm

PS odnośnie poniższego komentarza: Linuks jest dla zaawansowanych użytkowników jak i również dla “przeciętnego Kowalskiego” – po instalacji system jest skonfigurowany domyślnie, co dla większości użytkowników wystarcza – nie straszmy, że Linuks jest trudny 🙂

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.