Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie na witrynę Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Cyberprzestępcy złamali zabezpieczenia witryny amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego dla stanu Iowa. Rzecznik prasowy Lucinda Robertson zapewniła, że żadne poufne dane nie zostały skradzione. Witryna jest jednak niedostępna, gdyż trwa śledztwo w sprawie włamania.

Crackerzy włamali się na Iowa Division of Homeland Security and Emergency Management, na której gromadzone są dane dotyczące katastrof naturalnych. Są tam też porady na temat zachowania się podczas ataku terrorystycznego, przyznawanych grantów, szkoleń, przepisów prawa itp.

Prasa twierdzi, że przestępcom udało się również włamać na witrynę dotyczącą weteranów i pomocy rodzinie. Brak jednak oficjalnych informacji na ten temat.

Źródło: www.arcabit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.