Naciśnij ESC aby zamknąć

Ładowarka do baterii ma backdoor-a

Do ładowarki Energizer DUO USB dodany został backdoor instalujący się na maszynach Windows wraz ze standardowym oprogramowaniem wskazującym poziom naładowania akumulatorów. Szkodliwe oprogramowanie umożliwia zdalny, pełny dostęp do komputera użytkownika i nasłuchuje na porcie 7777/tcp

energizer_duo.jpg


Cert.org przedstawia cztery metody rozwiązania problemu:

* Usunięcie aplikacji Energizer UsbCharger,
* Usunięcie pliku Arucer.dll,
* Dezaktywowanie reguły “Run DLL as an App” w Windows Firewall,
* Zablokowanie wszystkich połączeń na porcie 7777

Energizer natychmiast zareagował na informację od Cert i wstrzymał dystrybucję ładowarki, usunął złośliwe oprogramowanie ze strony internetowej i rozesłał biuletyn do klientów zawierający opis zdarzenia i sugestie dotyczące usunięcia aplikacji.

Energizer aktualnie współpracuje z Cert starając się dociec, w jaki sposób szkodliwe oprogramowanie dostało się do produkcyjnej wersji aplikacji.

Źródło: marketwatch.com, blogs.zdnet.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.