Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do spożywczego

Cyberprzestępcy zaatakowali sieć sklepów spożywczych Hannaford Bros. i ukradli dane dotyczące 4.2 miliona kart kredytowych. Kradzieży dokonano w momencie, gdy dokonywano weryfikacji kart, którymi klienci właśnie płacili za towary. Nie skradziono żadnych danych adresowych klientów sieci. Dotychczas dzięki kradzieży przestępcy dokonali co najmniej 1800 defraudacji.

Atak odkryto 27 lutego po tym, jak część klientów poinformowała sklep o niepokojących operacjach na koncie.

“Przepraszamy za włamanie do naszego systemu który, jak wierzymy, jest jednym z najlepszych na rynku. Ukradziono numery kart kredytowych i debetowych oraz daty ich wygaśnięcia. Włamania dokonano z jednego z naszych komputerów podczas autoryzacji kart” – oświadczył szef firmy Hannaford Ronald Hodge.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.