Naciśnij ESC aby zamknąć

Dziurawy Flash

Firma Adobe potwierdziła występowanie błędów w kilku swoich flagowych programach – Flash Basic, Flash Professional i Flash Creative Suite 3 Professional. Dziura pozwala na przemycenie szkodliwego kodu wewnątrz odpowiednio spreparowanych plików z rozszerzeniem .fla.

Odkrywca luki – Fortinet oraz Adobe nie opublikowały szczegółów błędu. Firmy te zostały wyręczone przez niezależnego specjalistę ds. bezpieczeństwa kryjącego się pod pseudonimem cocoruder. Twierdzi on, że atak można przeprowadzić poprzez podmienienie adresów wywołań w pliku .fla. Co więcej, cocoruder jest przekonany, że podatny na ataki jest także program Macromedia Flash MX 2004.

Na dzień dzisiejszy nie jest dostępna łatka. Adobe prawdopodobnie naprawi błąd przy okazji publikacji następnej wersji Flash Professional. Wiadomo także, że użytkownicy komputerów Mac nie są zagrożeni atakiem.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.