Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do serwisu internetowego PostgreSQL.pl

Strona główna www.PostgreSQL.pl została dnia dzisiejszego podmieniona przez tureckiego hakera, skutkiem włamania jest umieszczenie obrazka, zawierającego tekst w języku tureckim, na końcu którego haker umieścił informację “Hacked by Cinili Vazo – QTAHYA”.

Jest to kolejna z serii masowych włamań tureckich hakerów. Najczęstrzymi ich powodami jest posiadanie starego, podatnego na błędy oprogramowania systemów CMS, Mambo, forów internetowych phpbb. Efektem są masowe podmiany stron, które niejednokrotnie wiążą się z całkowitym przejęciem systemów operacyjnych. Kilka innych podmienionych dzisiaj stron:

http://www.lug.rybnik.pl/
http://abcserwis.pl/
http://www.softpoint.com.pl/
http://www.re-curo.pl/
http://www.terrarystyka.pl/
http://www.reporterzy.pl/

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.