Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do serwera głównego Politechniki Gdańskiej

Serwer główny Politechniki Gdańskiej padł dzisiaj ofiarą hakera posługującego się pseudonimem SaO z grupy PadiSim Hack Team. Podmiany głównej strony nie było, haker pozostawił jednak plik help.txt, gdzie umieścił informacje o włamaniu w jednej z subdomen – akk.pg.gda.pl, hostowaną na serwerze głównym pg.gda.pl.

Pozostawione przez hakera strony zobaczyć można poniżej:

http://www.oi.pg.gda.pl/30lecie
http://www.akk.pg.gda.pl/help.txt
http://www.oce.pg.gda.pl/biobearing

Znajduje się tam treść: “HackeD By SaO // PadiSim.cOm”

Mogłoby się wydawać, że wyższe uczelnie techniczne przyznające tytuły naukowe, takie jak PG oferować powinny najwyższy poziom zabezpieczeń i struktury swoich sieci pod kątem absolwentów, gdyż w końcu osoby odpowiedzialne za sprawy związane z siecią oraz systemami operacyjnymi z pewnością wyuczyły się swoich zawodów na takich właśnie uczelniach; jak się okazuje – niekoniecznie. Stan serwerów Politechniki Gdańskiej pozostawia wiele do życzenia.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.