Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe metody phishingu

Na nowy pomysł wyłudzania poufnych informacji wpadli oszuści internetowi w USA. Do przechwytywania wartościowych danych klientów banków używają pewnej modyfikacji dobrze już znanego phishingu.

Cały proceder zaczyna się podobnie – użytkownik otrzymuje email z przykładowym tematem:

„Message 1562322 Client’s Details Confirmation (Santa Barbara Bank & Trust)”

W treści wiadomości zamiast znanej nam prośby o przejście na „stronę banku” w celu potwierdzenia naszych danych, klienci proszeni są o skontaktowanie się z konsultantem banku poprzez podany w emailu numer telefonu. Tam oczywiście zgłasza się automat i robi krótką ankietę dotyczącą naszych poufnych danych. Co więcej, po połączeniu się z automatem lektor nie informuje nas do jakiego banku się dodzwoniliśmy, co wskazuje na to, że numer telefonu jest uniwersalny tak, aby skorzystać z niego mogli klienci różnych banków do których przestępcy wysyłają emaile z prośbą o weryfikację.

Pojawienie się podobnych incydentów w Polsce i podchwycenie nowych metod na przechwytywanie danych przez rodzimych oszustów jest chyba kwestią czasu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.