Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do Microsoft France Experts

Wczorajszego dnia nastapiło włamanie do Microsoft France, którego rezultatem była podmiana ich strony internetowej o godzinie 19:06. Autorem włamania jest osoba posługująca się pseudonimem “rudeboy”, działająca w grupie hakerskiej “redLine”. Jak zapowiadają Tureccy hakerzy, następnym celem będzie Microsoft.com.

Włamywacze poinformowali o błędach od strony Web, czyli prawdopodobną luką wykorzystaną przez nich do włamania była podatność IIS6 lub jakiejkolwiek z innych aplikacji uruchomionych na serwerze www. Szczegółowe badania oraz analiza powłamaniowa powinna wyjaśnić więcej szczegółów. To nie pierwszy i zapewne nie ostatni, skierowany w Microsoft atak hakerów z Turcji.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.