Naciśnij ESC aby zamknąć

Wirusy w nowych laptopach asusa!

Producenci często dodają do nowych laptopów małe gadżety dla klientów, może to być torba, myszka, dodatkowe oprogramowanie. Asus poszedł o krok dalej i w prezencie do komputera daje wirusa…

Wirus pozostaje na dysku do czasu pierwszego uruchomienia. Gdy nieświadomy niczego użytkownik uruchamia komputer po raz pierwszy, wirus rozprzestrzenia się, ściąga też dodatkowe gratisy w postaci malware.

Asus wyprodukował już prawie 5 tysięcy komputerów z wirusem. Firma nie jest w stanie określić źródła pochodzenia złośliwego oprogramowania, podejrzewa jednak, że jeden z pracowników przyniósł wirusa przez przypadek na swojej pamięci przenośnej. Producent obiecuje zaostrzenie polityki bezpieczeństwa.

Asus nie jest jednak pionierem, wirusy w nowych komputerach pojawiły się już kilkakrotnie, w tym raz aż na 100 tysiącach komputerów sprzedanych w niemieckich i duńskich marketach sieci Aldi. Co ciekawe wirus ten miał 13 lat, producent zbagatelizował więc zagrożenie…

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.