Naciśnij ESC aby zamknąć

Wirus udający Google Toolbar

Twórcy wirusów wymyślili trojana, który udaje najnowszą wersję narzędzia Google Toolbar. Reklamy zachęcające do pobrania narzędzia kierują na stronę wyglądającą jak oryginalna witryna Google Toolbar, ale wypełnioną złośliwym oprogramowaniem.
Użytkownik który pobierze stamtąd cokolwiek, zainstaluje sobie trojana, który zamienia jego komputer w zdalnie dostępne narzędzie dla hackerów.

Źródło: Chip

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.