Naciśnij ESC aby zamknąć

Wirtualny konflikt – kto będzie triumfował ?

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, opublikował nowy artykuł: “Wirtualny konflikt – kto będzie triumfował?”, w którym Yury Mashevsky, analityk wirusów pracujący w Kaspersky Lab, omawia konflikt między cyberprzestępcami a branżą bezpieczeństwa IT, firmami i organami zajmującymi się egzekucją prawa.

Artykuł ukazuje rozwój cyberprzestępczości na przestrzeni dwóch dekad, od charakteryzujących początkowy okres eksperymentów i chuligańskich wybryków nieletnich po obserwowany obecnie, niezwykle dochodowy “przemysł przestępczy”.

Yury Mashevsky podaje konkretne przykłady ilustrujące różne sposoby wykorzystywane obecnie przez złośliwe programy w celu zwalczania produktów i technologii antywirusowych. Obejmują one usuwanie procesów zabezpieczających z pamięci i dysku twardego komputera oraz poszukiwanie przez cyberprzestępców nowych kanałów dystrybucji złośliwych programów. Dane badawcze firmy Kaspersky Lab pokazują, że w wojnie między twórcami rozwiązań antywirusowych i cyberprzestępcami ci ostatni stają się coraz aktywniejsi w zwalczaniu producentów antywirusowych.

Część artykułu poświęcona jest złożonym związkom istniejącym między cyberprzestępcami i rządem, w których ten ostatni częściej pada ofiarą cyberprzestępczości niż odnosi sukcesy w jej zwalczaniu. Autor rozważa przyczyny obecnej sytuacji i analizuje skuteczność działań podjętych przez agencje rządowe.

Na koniec autor wskazuje, jakie działania powinien podjąć rząd oraz firmy z branży bezpieczeństwa i innych, aby zwiększyć skuteczność zwalczania cyberprzestępczości.

Pełny artykuł: http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=378

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.