Naciśnij ESC aby zamknąć

Kilka godzin do premiery Visty i Office 2007! – Zobacz to na żywo!

Jeszcze dzisiaj o godzinie 22:45 (co wynika z różnicy stref czasowych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi) rozpocznie się transmisja na żywo z oficjalnej premiery systemu Windows Vista i pakietu Office System 2007. Odbędzie się ona w Nowym Jorku na słynnym Times Square, a uroczystość otworzy sam Bill Gates.

W dniu dzisiejszym ruszy machina marketingowa pod hasłem “Wow starts now”, nieco przypominająca to, co działo się podczas premiery Windows 95. Wówczas przed sklepami o północy po nowy system operacyjny ustawiały się kolejki, a kampanię wspierał jeden z przebojów Rolling Stones “Start me up”. Teraz w telewizyjnych reklamówkach Visty wystąpi LeBron James, jeden z najlepszych amerykańskich koszykarzy.

To będzie mój pomnik dla ludzkości – tak o nowych Windows mówi Bill Gates. Dzisiaj Gates będzie gościem popularnego programu “Daily Show with Jon Stewart” w stacji Comedy Central.

Jednym z głównych celów Microsoftu przy projektowaniu Visty była poprawa nadszarpniętej reputacji – koncern często krytykowany jest za dziurawe oprogramowanie. Nowości związane z bezpieczeństwem w nowym systemie opisałem w skrócie w artykule Bezpieczniejsza Vista

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy, aby dołączyli do sporego grona internautów oglądających to wydarzenie na żywo. Transmisja będzie wyświetlana za pośrednictwem multimediów strumieniowych.

Microsoft przygotował trzy wersje strumienia: dostosowane do łącz o przepustowości:

100 kbit/s

220 kbit/s

500 kbit/s

Przed instalacją Visty warto skorzystać z programu Windows Vista Upgrade Advisor. Program sprawdzi, czy parametry komputera pozwolą na zainstalowanie Visty i jej bezproblemowe uruchomienie, podpowie też, z jakimi sterownikami czy z zainstalowanymi już programami możemy mieć problemy po przejściu na Vistę.

Źródło: Microsoft, WSS, Gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.