Naciśnij ESC aby zamknąć

Windows XP lepszy od Visty?!? ;]

Najnowsze testy wykazały, że Windows XP korzystający z beta wersji Service Pack 3 ma dwa razy lepsze osiągnięcia niz Windows Vista działający z, długo oczekiwaną, wersją beta Service Pack 1.

Wydanie pierwszego Service Pack’a dla Visty jest planowane na początek przyszłego roku i ma on zwiększyć wydajność tegoż systemu. Aczkolwiek gdy wersja wersja beta SP1 dla Visty została poddana testom benchmarkowym przez firmę Devil Mountain Software poprawa nie była oszałamiająca.

Dla porównania Windows XP zakończył test w 35 sekund, a Vista uporała się z nim po 80-ciu sekundach. Warto także odnotować, że wydajność XP z SP3-beta wzrosła o 10% natomiast Vista z SP1-beta poprawiła się jedynie o 2%. Test przeprowadzony został na maszynie Dell XPS M1710 z procesorem 2GHz Core 2 Duo i 1GB pamięci.

W skrócie Microsoft skomentował to mówiąc, że są to wersje beta nad którymi wciąż trwają prace, firma zawsze stara się dostarczyć Service Pack’i spełniające oczekiwania klientów i końcowy produkt będzie dużo lepszy.

Co z tego wyniknie przekonamy się po nowym roku, ale jeśli nie zostaną wprowadzone zapowiadane poprawki i system nie zyska zbyt wiele na wydajności to będzie to kolejny cios dla giganta z Redmond gdyż jest wiele firm, które czekają by przejść na Viste do momentu kiedy Microsoft wyda pierwszy Service Pack dla tego systemu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.