Naciśnij ESC aby zamknąć

Więzienie za atak na scjentologów

Dmitriy’owi Guznerowi ze stanu Nowy Jork grozi nawet 10 lat więzienia za udział w ataku DDoS na witrynę Kościoła Scjentologicznego. Do ataku doszło w styczniu bieżącego roku, a w jego wyniku witryna kościoła była niedostępna. Specjaliści odkryli, że doszło do 488 ataków, a podczas każdego z nich wysyłano średnio 15000 pakietów na sekundę. Serwery scjentologów nie były w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością danych.

Guzner był jednym z członków grupy Anonymous, która postanowiła zemścić się na Kościele Scjentologicznym po tym, jak scjentolodzy postanowili walczyć z naruszeniami praw autorskich do klipu reklamującego Kościół.

W oświadczeniu Kościoła Scjentologicznego czytamy: “Od stycznia 2008 grupa Anonymous była odpowiedzialna za 3.6 złośliwych e-maili i 141 milionów złośliwych zapytań przeciwko witrynom Kościoła. Wysłała też 41 gróźb śmierci, 56 gróźb ataków bombowych i podpaleń, 103 groźby dotyczące innych aktów przemocy oraz dopuściła się 40 przypadków wandalizmu”.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.