Naciśnij ESC aby zamknąć

Słyszymy jak piszesz – zdalne podsluchiwanie klawiatur

Na konkurencyjnym rynku twórcy klawiatur przewodowych nie zadbali o poufność pracy swoich klientów.Dwóch badaczy z Federal Institute of Technology w Szwajcarii sprawdziło 11 klawiatur i wszystkie pozwalały na zdalne odczytanie informacji o naciskanych klawiszach.

Klawiatury często używane są do przesyłania poufnych informacji. Podatność tych urządzeń na podsłuchiwanie zabije bezpieczeństwo dowolnego komputera. Klawiatury emitują fale elektromagnetyczne ponieważ posiadają elektroniczne komponenty. To promieniowanie może ujawnić wrażliwe informacje.

Badacze Martin Vuagnoux i Sylvain Pasini użyli 4 różnych metod ataku, które pozwalały całkowicie lub częściowo zidentyfikować wciskane klawisze na dystansie do 20 metrów,nawet przez ściany. Wszystkie z 11 klawiatur były podatne na przynajmniej jeden z 4 ataków. Więcej informacji na ten temat będzie opublikowane wkrótce.

Po dodatkowe informacje na ten temat i filmiki demonstrujące zapraszam pod poniższy adres.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.