Naciśnij ESC aby zamknąć

Wchodziłeś na Wareza? Twoje konto na Twitterze jest zagrożone!

twitter.png
Twitter poprosił użytkowników o zresetowanie haseł. Początkowo sądzono, że to przez ataki typu phishing. We wtorek Twitter napisał, że atak był o wiele bardziej przebiegły oraz opracowany.

Hakerzy przejęli strony oraz fora z Torrentami i ukryli w nich backdoory. Poczekali aż te strony się będą miały więcej użytkowników oraz więcej szczegółów logowania.

Te dane do logowań posłużyły do włamań na konta takich stron jak np. Twitter. Z racji że wielu ludzi zakłada takie same loginy oraz hasła na wielu witrynach atak częściowo się udał.

“[i]Ludzie korzystają w dalszym ciągu tego samego e-mailu oraz hasła do różnych stron[/i]” pisze dyrektor Harvey Del of Trust and Safety na Twitterze. “[i]Zalecamy używać innego hasła do każdej usługi w której się rejestrujecie[/i]” dodaje.

Źródło: theregister.co.uk

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.