Naciśnij ESC aby zamknąć

Nietypowy atak na protokoły ssl

Od tygodnia prowadzony jest atak DDoS na masową skalę. Za cel obrano popularne serwery m.in. SANS, PayPal, CIA i przeszło 300 innych hostów.

Tym razem technologia ataku opiera się na wysyłaniu zapytania o certyfikat ssl wraz z dodatkowymi nic nieznaczącymi pakietami, po czym następuje zerwanie połączenia i ponowienie procedury. W akcji biorą udział setki tysięcy hostów podłączonych najprawdopodobniej do botnetu Pushdo. Efektem działań jest dzienne wysyłanie kilku milionów zapytań do każdego z celów ataku.

Steven Adair (założyciel Shadowserver, ekspert w dziedzinie botnetów) twierdzi, że niejasne są cele ataku: “Trudno nam uwierzyć, że założeniem było wtopienie się botów w normalny ruch w Sieci, ale z drugiej strony to również nie wygląda na atak DDoS.” Żaden z hostów nie ucierpiał na tyle, aby przestał reagować na normalne zapytania.

Botnet jest aktywny od tygodnia, ale dopiero teraz część zagrożonych firm zdecydowało się poinformować o zaistniałej sytuacji

Źródło: http://www.securityfocus.com/news/11572

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.