Naciśnij ESC aby zamknąć

Vista zbyt bezpieczna?

Agnitum – producent m.in. popularnej bezpłatnej zapory Outpost Firewall, skarży się na nowe zabezpieczenia wprowadzone w Viście, które uniemożliwiają pracę jego aplikacji.

Firma uważa, że wprowadzenie technologii Kernel Patch Protection zmusi ją oraz innych dostawców programów zabezpieczających do stosowania takich samych technik jak hakerzy aby obejść nowe zabezpieczenia. Kernel Patch Protection ma zabezpieczać przed rootkitami i utrudniać działanie oprogramowania na poziomie jądra. Normalnie kod, który działa na takim poziomie może zrobić praktycznie wszystko, np. ukrywać pliki i procesy przed użytkownikiem.

Źródło: dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.