Naciśnij ESC aby zamknąć

NASA hacked! Słuszna sprawa?

Chilijscy hakerzy, nazywający siebie Byond Hackers Crew podmienili dwie strony należące do NASA.

Wykorzystali technikę SQL Injection, która pozwoliła im uzyskać dosęp do loginów, haseł i adresów e-mail z serwera www. Pózniej dostali sie na konto administratora za pomocą odpowiedniego ID i hasła. W tym tygodniu hakerzy podmieniali strony należace do m. in. NASA, Berkeley Univeristy, Mircrosoftu i rządu anerykańskiego. Zostały one podmienione by zaprotestować przeciwko inwazji Izraela na Liban.

Więcej na temat grupy Byond Hackers Crew jak i mirror do podmienionej strony znajdziecie pod artykułem. Obecnie grupa ma na koncie 8008 ataków, z czego 1016 to pojedyncze adresy IP, a 6992 to masowe podmiany.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.