Naciśnij ESC aby zamknąć

Vista i niechroniona pamięć

Alexander Sotirov i Mark Dowd, przy okazji konferencji BlackHat stwierdzili że mechanizmy ochrony pamięci w Windows Vista nie chronią przed atakami z przeglądarki internetowej. Swoją tezę potwierdzili prezentacją, podczas której załadowali do pamięci komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows Vista niebezpieczny kod poprzez przeglądarkę Internet Explorer.

Badacze wyjaśnili, że za umożliwienie załadowania szkodliwego kodu odpowiadają mechanizmy zabezpieczające, które nie są domyślnie włączone. Mechanizmy nie są aktywne z uwagi na zachowanie kompatybilności z produktami firm trzecich (np. Java, Flash), co daje duże pole manewru dla potencjalnych włamywaczy.

Sotirov i Dowd twierdzą, że winę za taki stan rzeczy ponosi także Microsoft, który skupił się na serwerowych komponentach Visty, lekceważąc bezpieczeństwo pozostałych składowych systemu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.