Naciśnij ESC aby zamknąć

Uważaj co instalujesz

Grupa oszukanych klientów zamordowała w Kenii oszustów, którzy zostali przez nich uznani za winnych wprowadzenia ich w błąd podczas instalacji systemu operacyjnego.

Zamordowani sprzedawcy instalowali Ubuntu, darmową dystrybucję Linuksa, wmawiając klientom, iż jest to Windows Vista.

Klienci byli zdumieni niskimi kosztami instalacji systemu, wynoszącymi 400 kenijskich szylingów, czyli 5,8 dolarów. Policja zjawiła się zbyt późno, aby zapobiec linczowi. Mogła jedynie zabezpieczyć miejsce przestępstwa.

Warto przypomnieć, że niedawno rząd Kenii zadeklarował, iż będzie promował w swoim kraju system operacyjny Windows Vista w zamian za otrzymanie od Fundacji Billa i Melindy Gates dotacji w wysokości 100 tysięcy dolarów. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na walkę z wirusem HIV.

Źródło: Onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.