Naciśnij ESC aby zamknąć

Bill Gates wciąż najbogatszy

William Gates III po raz trzynasty z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu przygotowywanej przez magazyn Forbes listy najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek wyceniono w tym roku na zawrotną kwotę 56 mld USD. Na liście znalazło się w tym roku pięciu Polaków.

Na 11 pozycji znalazł się Lawrence Ellison z Oracle (21,5 mld USD), na 19 miejscu uplasował się Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu (18 mld), 26 miejsce ex aequo zajęli założyciele Google z majątkami szacowanymi na 16,6 mld USD. Michael Dell zamknął pierwszą trzydziestkę (15,8 mld), tuż za nim natomiast na liście znalazł się trzeci przedstawiciel korporacji Microsoft Steven Ballmer (15 mld).

Na liście Forbesa znaleźli się przedstawiciele 53 krajów, w tym po raz pierwszy Serbii i Rumunii, zaś aż 19 nowych miliarderów pochodzi z Rosji. W ogóle na liście znalazły się 178 nowe osoby.

Polskę reprezentuje pięciu miliarderów: Michał Sołowow (407 pozycja, 2,3 mld USD), Leszek Czarnecki (488, 2,0), Roman Karkosik (557, 1,8), Zygmunt Solorz-Żak (664, 1,5) oraz Jan Wejchert (799, 1,2).

Łączna wartość 946 światowych miliarderów, to wg Forbersa 3,5 bln USD.

Źródło: Forbes Magazine

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.