Naciśnij ESC aby zamknąć

Uwaga, tej strony nie powinieneś oglądać będąc w pracy! – czyli NSFW

Dwóch amerykańskich webmasterów zaproponowało wprowadzenie nowego atrybutu umieszczanego przy tagach HTML – “nsfw”. Byłby on stosowany w przypadku zawartości, która nie powinna być oglądana podczas pracy.

Pomysłodawca nsfw przywołuje historię Google sprzed dwóch lat, kiedy wprowadzono atrybut rel=”nofollow”. Jest on umieszczany przy odsyłaczach, za którymi robot Google nie powinien podążać.

Nazwę nowego atrybutu rozwija się w “not safe for work”, czyli “niebezpieczny w pracy”. Byłby on stosowany wszędzie tam, gdzie pojawia się zawartość, której nie należy przeglądać korzystając z firmowych maszyn.

Wystarczy drobna aktualizacja przeglądarek (np. stworzenie odpowiedniej wtyczki) i mechanizmów generowania treści (CMS-ów), by strony zawierające atrybut nsfw wyświetlały ostrzeżenie lub wręcz się nie otwierały, jeśli ktoś zechce je wyświetlić w trakcie pracy. Oczywiście nie obejdzie się też bez aktywnego udziału administratorów korporacyjnych LAN-ów.

Źródło: PC World Komputer

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.