Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe błędy w Viście?

Specjaliści z amerykańskiej firmy Determina wykryli kilka niebezpiecznych błędów w zabezpieczeniach systemu Windows Vista. Szczegółowych informacji na temat luk na razie nie podano – wiadomo jednak, wśród nich znajdują się błędy krytyczne.

Alexander Sotirov z Determina ujawnił, że jeden z błędów umożliwia skuteczne zaatakowanie komputera poprzez odpowiednio zmodyfikowaną stronę WWW (wyświetlenie jej w przeglądarce wywoła błąd przepełnienia bufora i pozwoli na nieautoryzowane uruchomienie dowolnego kodu – np. konia trojańskiego). Inny, równie poważny, błąd znaleziono w przeglądarce Internet Explorer 7.

Informacje o nowych błędach przekazano już pracownikom Microsoftu – są one w tej chwili analizowane. Na razie koncern oficjalnie potwierdził istnienie tylko jednej z owych luk – chodzi tu o niezbyt poważny błąd, umożliwiający użytkownikowi o niskich przywilejach uzyskanie dostępu do danych użytkownika o wyższym statusie.

Przedstawiciele Microsoftu zapowiadają też, że w razie potwierdzenia się informacji o błędach firma przygotuje i udostępni użytkownikom odpowiednie uaktualnienia.

Źródło: IDG

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.