Naciśnij ESC aby zamknąć

Uwaga na trojan imitujący aktywację Windows

Specjaliści z firmy Symantec ostrzegają użytkowników systemu Winodws przed nowym koniem trojańskim „Kardphisher”, który do złudzenia przypomina produkt Microsoftu – Windows Genuine Advantage (WGA).

Po uruchomieniu Trojana użytkownikowi wyświetlany jest komunikat, z którego wynika, że niezbędne jest przeprowadzenie powtórnej aktywacji OS-u.

W następnym oknie jesteśmy proszeni o podanie naszych danych personalnych wraz z numerem karty kredytowej.

Jeśli użytkownik nie wyrazi zgody na aktywację, komputer zostanie zrestartowany, zaś po jego uruchomieniu znów pojawi się żądanie ponownej aktywacji systemu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.