Naciśnij ESC aby zamknąć

Udany atak SQL injection na stronę MySQL.com

mysql
W niedzielę MySQL stał się ofiarą ataku typu blind SQL injection*. Włamywacze uzyskali dostęp do całej bazy danych obsługującej witrynę mysql.com włączając w to loginy i hashe haseł klientów.

Upublicznione zostały hasła do kont pracowników i blogów na blogs.mysql.com.

Tablica users ujawniła karygodne praktyki stosowane przez firmę:

– brak filtracji (%) po adresie IP dla kont z wysokimi uprawnieniami,
– słabe hasła: 4 cyfry miało hasło członka zarządu,
– stosowanie md5 jako metody hashowania haseł

Jak do tej pory MySQL nie ustosunkował się do zdarzenia.

Atak na MySQL kontynuuje niechlubną serię włamań na firmy ściśle związane z bezpieczeństwem. Poprzednio włamywaczom uległy RSA – producent tokenów SecureID, Comodo – popularna firma zarządzająca certyfikatami SSL i HBGary – firma współpracująca z rządem USA.

* [i]blind SQL injection[/i] to atak polegający na wysłaniu szkodliwego zapytania SQL, które w rezultacie nie zwraca potwierdzenia, że atak się powiódł.

Źródło: hackerregiment.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.