Naciśnij ESC aby zamknąć

Tureccy hackerzy podmieniają polskie strony internetowe

Na przestrzeni wielu ostatnich dni, dochodzi do coraz częstszych ataków tureckich hackerów na polskie serwery. Winą obarczyć można wiele osób, zbyt dużo czynników składa się na złożoność ataków oraz ich problematykę. W dniu dzisiejszym doszło do kolejnych włamań, których efektem są masowe podmiany stron internetowych kilkunastu polskich serwisów w ciągu tylko jednego dnia.

Do niektórych z nich należą:

http://www.bedpol.pl – (Akcesoria motocyklowe)
http://www.dl.pl – (Darmowe aliasy www.dl.pl)
http://www.infozabrze.pl – (Info o Zabrzu)
http://www.asia.travel.pl – (Asia TRAVEL)
http://www.kkl.pl – (KKL CarAudio Katowice)

A także wiele innych, których oryginalne strony znikneły z sieci. W momencie pisania newsa wszystkie z wymienionych stron są w dalszym ciągu podmienione. Większość z masowych podmian jest wynikiem starego, jak również podatnego na ataki oprogramowania CMS, na którym bazują niektóre portale oraz serwisy. W związku z wieloma błędami powszechnie używanymi pod kątem PHP-Nuke, zalecamy natychmiastową aktualizację do najnowszej wersji. Prosimy też serwisy oferujące darmowe aliasy pocztowe o przegląd zabezpieczeń pod kątem ataków Cross Site Scripting.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.