Naciśnij ESC aby zamknąć

Trzy lata więzienia dla włamywacza

21-letni mieszkaniec Kalifornii za włamanie się do tysięcy komputerów został skazany na trzy lata więzienia.

Christopher Maxwell i jego dwaj nieletni koledzy zostali oskarżeni o wykorzystanie botnetu (sieci komputerów-zombie) do instalowania adware’u. Mężczyźni zainfekowali między innymi komputery Departamentu Obrony (Pentagonu), Northwest Hospital w Seattle i Colton Unified School District w Kalifornii. Spowodowali tym samym straty w wysokości 135 tysięcy dolarów, a zarobili 100 tysięcy.

Przypomnijmy, że „Botnet” jest siecią komputerów zainfekowanych robakiem internetowym typu: Mydoom, Sobig, Bagle, Agobot, Rbot, Sobot, Sasser itp. dzięki czemu stają się podporządkowane jednemu bądź grupie hackerów wypuszczających robaka komputerowego w sieć. Pierwsze sieci typu botnet powstałe w roku 2002 łączyły się za pomocą kanałów IRC i również dzięki nim były kontrolowane przez stojącego za tym użytkownika. W większości przypadków botnet służy do wysyłania niechcianej korespondencji – spamu bądź spimu, kradzieży poufnych informacji np. danych osobowych czy numerów kart kredytowych jak również do przeprowadzania ataków typu DoS. Przykładem masowego wykorzystania komputerów zombie był atak przeprowadzony 1 lutego 2004 przez 250 tys. maszyn na serwery firmy SCO (Santa Cruz Operation)

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.