Naciśnij ESC aby zamknąć

TippingPoint: antyphishing dla Firefox

TippingPoint (oddział 3Com) udostępnia narzędzie Monkeyspaw, które wzbogaca funkcje wtyczki (plug-in) do obsługi skryptów w przeglądarce Mozilla Firefox – Greasemonkey, o możliwość wykrywania ośrodków phishingu, podszywających się pod legalne witryny sieciowe.

Monkeyspaw konsoliduje mechanizmy wyszukiwania ośrodków phishingu w jednym interfejsie. Mechanizmy te obejmują: określanie właściciela serwera webowego, zbieranie informacji konfiguracyjnych o takim serwerze, określanie lokalizacji ośrodka i przekazanie raportu o nim do CastleCops (forum dyskusyjne dla specjalistów od spraw bezpieczeństwa).

TippingPoint uwalnia kod źródłowy narzędzia i zachęca innych do rozbudowywania struktury Monkeyspaw. Poszukiwana jest społeczność open source, która mogłaby uzupełniać te strukturę o mechanizmy udoskonalające raportowanie, analizy i korelację danych o phishingu.

Źródło: PC World Komputer

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.